• Aktualności

            • Bezpłatne badanie stomatologiczne w Trzebieniu - Dentobus

            • Szanowni Państwo,

               

              otrzymaliśmy informację, że do naszej miejscowości przyjedzie dentobus i lekarze stomatolodzy, których zadaniem jest ocenienie stanu uzębienia dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Badanie jest zupełnie bezpłatne i służy do oceny zakresu potrzeb w leczeniu zębów, wad zgryzu i chorób uzębienia. Pełna informacja znajduje się w sekretariacie szkoły, a poniżej wklejam Państwu najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na nie przygotowane przez organizatora akcji. W załączeniu także znajduje się oświadczenie rodziców. Na wszelki wypadek przygotujemy dla Państwa papierową wersję oświadczenia.

               

              Beata Domerecka

               

              Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

               

              gorąco zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na wzięcie udziału przez Państwa dzieci w programie BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, odpowiadamy na najczęstsze pytania:

               

              1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?
              2. Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły
              3. ILE TO KOSZTUJE?
              4. NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
              5. CZY WARTO?
              6. Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.
              7. Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.
              8. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka.
              9. CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia?
              10. Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.
              11. CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?
              12. W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.
              13. CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNACJI LECZENIA?
              14. NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).
              15. Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

              Poniżej linki do dokumentów:

              Oswiadczenia_Rodzica_Dentobus_REWERS_-_prosimy_o_wydruk_na_drugiej_stronie_osw..pdf

              Oswiadczenie_rodzica_AWERS_-_konieczne_do_wydruku_2024.pdf

               

            • Konkurs języka angielskiego na poziomie powiatowym

            • 14 lutego 2024r. czworo uczniów naszej szkoly J. Kubaczyk, N. Michułka, E. Maciejewska i Bartosz Wójcik reprezentowało naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego klas 4-8 organizowanym przez PCEiKK w Bolesławcu.  W etapie powiatowym wzięło udział 70 uczniów z 23 szkół podstawowych.  Z wielką przyjemnoscia informujemy, że uczeń B. Wojcik został laureatem konkursu zajmujac 3 miejsce. Gratulujemy !!!

            • Gofry

            • Dzisiaj klasa ósma przygotowała w szkolnej stołówce pyszne gofry dla uczniów naszej szkoły. Wszyskim serdecznie dziekujemy. 

            • Zabawa karnawałowa dla klas IV-VIII

            • W dniu 9 luty 2024r Rada Rodziców wraz z nauczycielami p.Aliną Rataj i p.Danutą Płocharczyk  zorganizowała Zabawę Karnawałowo-Walentynkową dla klas 4-8. W przerwie między tańcami i konkursami , dzieci mogły spróbować pysznej pizzy i zregenerować siły przy słodkim stole. To wszystko dzięki naszym sponsorom. 

              Ogromnie dziękujemy firmie NAWARA - Pani Marzenie Nawara,  firmie IRPOL - Pani Irenie Ślicznej, firmie MIRA -  Pani Mirosławie Nizioł i Restauracji POPIS KULINARNY -Pani Sylwii Tomaszewskiej.
               Dzięki Państwu hojności , mogliśmy zorganizować tą fantastyczną zabawę dla naszych ukochanych uczniów.
              Wszyscy bawili się wyśmienicie, za co jeszcze raz Państwu ogromnie dziękujemy. 

              "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" -  Janusz Korczak 

              Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

            • Zabawa karnawałowa

            • Karnawał to czas radości. W naszej szkole bale karnawałowe były i są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki dostarczającą im wiele radości. Najmłodsi na zabawę czekali z wielką niecierpliwością, bowiem - dzięki rodzicom - przygotowali ciekawe kostiumy. W tańcu wirowała Biedronka wraz z Motylkiem, Policjantka z Batmanem i wiele, wiele innych postaci. Wszyscy bawili się doskonale. Zabawa była miłym akcentem po półrocznych trudach i zmaganiach uczniów z nauką.

            • Zdrowi i długowieczni w Trzebieniu

            •  

              Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzebieniu uczestniczą w projekcie „Globalna szkoła 2023 - 2024” prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

              Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problemy globalne oraz wdrożenie zmian już na poziomie najbliższego otoczenia. Nasza szkoła postanowiła skupić się na zdrowym i długim życiu, a inspiracją był miniserial „Żyć sto lat. Tajemnice niebieskich stref” Dana Buettnera. W projekcie realizujemy cele zrównoważonego rozwoju, takie jak dobre zdrowie i jakość życia, zrównoważone miasta i społeczności, działania w dziedzinie klimatu, odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, partnerstwo na rzecz celów. Po pracy nad programem projektu oraz kalendarzem zadań, zaczęliśmy od zbiórki desek z odzysku do zbudowania klasowych warzywniaków – całość powstanie wiosną. W ramach integracji międzyklasowej i budowania pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, podczas przerw odbywają się różne aktywności fizyczne, np. aerobik lub taniec prowadzony przez starszych uczniów dla młodszych, zabawy podwórkowe, czy dostępna sala gimnastyczna dla gier zespołowych. W każdej sali lekcyjnej wisi zaprojektowany przez uczniów plakat z zasadami proekologicznymi: oszczędzamy energię, segregujemy odpady, oszczędzamy papier, pijemy z bidonów wielokrotnego użytku, zbieramy deszczówkę do podlewania kwiatów. W konkursie na systemy czerpania deszczówki, każda klasa wykonała swój projekt, po czym sprawdzona została użyteczność i działanie, najlepsze projekty nagrodzono. Promujemy wolontariat i pomoc innym, a najprężniej w tym zakresie działa szkolne koło wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. O tym jak żyć długo i zdrowo uświadomiono także rodziców podczas prelekcji prowadzonej przez uczniów klas 7 i 8. Czekają nas jeszcze obchody dni tematycznych i kolejny konkurs propagujący nadawanie nowego życia starym lub zużytym przedmiotom, a tym samym zmniejszenie powstawania odpadów.

               

              Amelia Tyszczenko