• Sukces dziewcząt z ZSP w Trzebieniu w siatkówce plażowej.

Dnia 26.05.2023 r. na boisku szkolnym przy I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w siatkówce plażowej dziewcząt klas VII i VIII. Dziewczęta z ZSP w Trzebieniu w składzie Amelia Cawrycz i Anna Karbowska odniosły duży sukces zdobywając I miejsce oraz kwalifikację do ½ Finału Dolnośląskiego, który odbędzie 07.06.2023 r. W finale dziewczęta pokonały drużynę z SP Nowogrodziec 3:0.

Gratulujemy.

• Wizyta Pana Pszczelarza

Dnia 30 maja odwiedził nasze przedszkole  Pan Andrzej, który jest  pszczelarzem z zamiłowania. Podczas prowadzonych zajęć dzieci poznały wiele interesujących ciekawostek z życia pszczół. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przyniesione ule do przedszkola, ramki  oraz strój i narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza. Dowiedziały się kto wchodzi w skład pszczelej rodziny, jak wygląda pszczela matka, ile żyją pszczoły oraz ile miodu, w ciągu około 40 dni swojego życia produkuje pszczoła (niecała łyżeczka). Pan Andrzej opowiedział też, w jaki sposób pozyskać i wychować pszczele matki, jak dbać o pszczele rodziny, pasiekę oraz w jaki sposób pozyskuje się miód. Opowiedział również dzieciom w jaki sposób, my ludzie, możemy pomóc przetrwać pszczołom, które w naszym życiu odgrywają bardzo ważną rolę. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pełne wrażeń spotkanie.

Elżbieta Gniado

• OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ZDROWIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z PCK

Jest nam miło poinformować, że uczennica klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w

Trzebieniu, Julia Śliczna- zajęła III miejsce na szczeblu rejonowym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie

Zdrowia z Polskim Czerwonym Krzyżem. Honorowym patronem konkursu  jest sieć sklepów

Biedronka. Julia uzyskała największą ilość punktów w etapie szkolnym ii tym samym została

reprezentantką szkoły w rejonie. Startujący w konkursie uczniowie wykazali się szeroką wiedzą,

dotyczącą  prawidłowego odżywiania się  oraz skutkami nieracjonalnych wyborów dietetycznych –

przejadaniem się lub niedożywieniem, spowodowanym zbyt restrykcyjnym odchudzaniem się.

• Charytatywny Kiermasz Ciast

• Chcielibyśmy  bardzo podziękować wszystkim którzy upiekli ciasta na Charytatywny Kiermasz Ciast dla Huberta. Dzięki Wam uzbieraliśmy 600,72 i taką kwotę wpłaciliśmy na Oficjalne Konto SiePomaga.PL Uczniowie z kl.7.