Dnia 20.09.2022 w grupie 3,4latków obchodzono „Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu dzieciom towarzyszyły wyjątkowe zabawy i pyszny owocowy poczęstunek przygotowany dzięki zaangażowaniu rodziców z trójki klasowej.

• Przedszkolaki w pizzerii

• Grupa 5,6 latków udały się na wycieczkę do   pizzerii „Pomodoro” w Tomaszowie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz  ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem pracownicy tejże pizzerii Pani Magdy –  dzieci smarowały ciasto sosem, następnie komponowały dodatki według własnego smaku ,a na koniec posypywały serem. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracą. Po upieczeniu przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

Bardzo dziękujemy pracownikom pizzerii POMODORO  za przyjęcie nas i przekazanie ciekawej wiedzy dotyczącej ich pracy i wypieku pizzy.

E. Gniado

• Zapraszamy do udziału w konkursie

Wspomnienia jesiennych spacerów po parkach krajobrazowych

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych na terenie Województwa Dolnośląskiegodo wzięcia udziału w konkursie „Wspomnienia jesiennych spacerów po parkach krajobrazowych województwa dolnośląskiego”.Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia przyrodniczego, krajobrazowego lub obiektu zabytkowego w jesiennej scenerii na obszarze jednego z 12 parków krajobrazowych znajdujących się na Dolnym Śląsku.

Prace proszę dostarczać do nauczycielki biologii i geografii –Bożeny Rokosznej

Szczegółowe informację znajdują się w regulaminie konkursu.

karta-zgloszenia.pdf​​​​​​​

obowiazek-informacyjny.pdf

regulamin-konkursu.pdf

• „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

W dniu 23 września również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w porządkowaniu terenów znajdujących się nieopodal szkoły, domu ludowego, pobliskiego parku. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

PAMIĘTAJ!

I Ty masz wpływ na to, co dzieje się wokół!

Nie bądź bierny!

Nie wstydź się zwrócić uwagę tym, którzy zaśmiecają nasze otoczenie – lasy, ścieżki, trakty spacerowe, chodniki, przystanki autobusowe, place zabaw i podwórka!

Tak, jak kropla drąży skałę, tak My – swoją postawą, uporem w dążeniu do celu – możemy

zmieniać świat na lepsze!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• W calej Polsce 1 wrzesnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W nasszej szkole uczniow powitała Pani Dyrektor Beata Domerecka. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku skzolnym.