• DZIEŃ ZIEMI

• Uczniowie klasy pierwszej, chcąc uczcić święto naszej planety, postanowili kupić, a następnie posadzić na terenie szkoły drzewko.

Posadzenie drzewka jest symbolem promującym postawy proekologiczne w społeczeństwie, elementem ochrony środowiska oraz wyrazem troski o środowisko naturalne...bo przecież drzewa to nasze "zielone płuca".

Mamy nadzieję, że urośnie duże i piękne😃

•     „Zielone lekcje”  w terenie

•    We wtorek, tj. 26 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas 5-7 wraz z nauczycielem geografii odbyli zajęcia terenowe. Celem lekcji było szukanie odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania postawione w Karcie pracy pt.: „Patrol ekologiczny”. W zależności od oddziału kładziono nacisk na utrwalenie  treści i umiejętności wynikających z zapisu podstawy programowej kształcenia ogólnego. Z uczniami omawiano m.in. zagadnienia dotyczące pogody, zmian astronomicznych, lokalizacji „dzikich wysypisk śmieci”, składników krajobrazu naturalnego i kulturowego oraz pospolitych  gatunków roślin. Uczniowie zgodnie przyznali , że chętnie wezmą w przyszłości udział w ogólnoszkolnej akcji sprzątania terenów zielonych. Natomiast przykładem dbałości o stan najbliższego otoczenia może być recykling puszek aluminiowych, zainicjowany i przeprowadzony w szkole przez uczniów  klasy siódmej.

Inf. Bożena Rokoszna

• „Potrafię tworzyć” - zajęcia plastyczne

W dniu 12.04.2022 na comiesięczne zajęcia plastyczne „Potrafię tworzyć” organizowane w przedszkolu dla wszystkich została zaproszona pani Halina Weiss – artysta plastyk. Dzieci przy wsparciu nauczyciela prowadzącego i pani Haliny tworzyły swoje dzieła z unikalnych materiałów dostarczonych przez zaproszonego gościa. Powstałe prace wyróżniają się kolorystyką i pomysłowością. Maluchy były bardzo dumne ze swoich wytworów. Rodzice również podziwiali ich dzieła, które obecnie są ozdobą korytarza przedszkolnego.

• Zajęcia otwarte – Wielkanocne jaja

• W dniu 13.04.2022 w grupie 3,4latków odbyły się zajęcia otwarte, w których rodzice mieli unikalną możliwość ozdobienia razem ze swoim dzieckiem jajka wielkanocne. Miłej atmosferze towarzyszyła spokojna muzyka pobudzająca do tworzenia unikalnych wzorów na jajkach. Jednak najcenniejszym był czas , jaki spędziły maluchy ze swoimi ukochanymi mamami.

• Klasa V na lekcji historii

• Korzystając z pieknej pogody dzisiejsza historia odbyła się na dworze. Temat lekcji dotyczył Polski w czasach Kazimierza Wielkiego. Uczniowie wspolnie wykonali mapę Polski wraz nowymi zamkami jakie powstały w czasach króla Kaizmierza Wilekiego.

• „Szlachetne zdrowie z małpką Iwoną”.

Dzień wody.

Grupa maluchów przystąpiła do kolejnego wyzwania w projekcie „Szlachetne zdrowie z małpką Iwoną”. Tym razem dzieci obchodziły „Dzień wody”. Dowiedziały się jak bardzo jest ważna dla każdego żywego stworzenia. Segregowały ilustracja pod względem komu jest potrzebna, a komu nie. Poznawaniu wiedzy towarzyszyły różne zabawy: „budowanie mostów”, zagadki słuchowe, zabawy badawcze. Wszystkim takie zajęcia się bardzo podobały.

• Rekolekcje

• 29 marca naszą szkołę odwiedził ksiądz proboszcz oraz ksiądz rekolekcjonista. Uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z Zerówki wzięły udział w wielkopostnej nauce rekolekcyjnej. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze. Uczestnicy byli bardzo zainteresowani, co okazywali swoją aktywnością.

Serdecznie dziękujemy za piękne rekolekcje 💜

• Konkurs recytatorski

• 28 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski. Chętni uczniowie klas I-III wzięli udział prezentując swoje zdolności sceniczne.

Dzieci zaprezentowały wiersze z twórczości Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Każdy uczestnik konkursu zasłużył na ogromne BRAWA!

Szczególne wyróżnienie otrzymali:

Natan Michułka kl.II, Maria Hunek kl.I, Olaf Antos kl.I oraz Anchelina  Mykhavkiv kl.III.

GRATULUJEMY!!!

• Wizyta w teatrze klas I-III

• 28 marca uczniowie klas I-III wspólnie pojechali do Bolesławca na spektakl "Jaś i Małgosia" przygotowany przez Wrocławski Teatr In-Art.

Dzieci chętnie okazywały swoje emocje związane z oglądanym występem, przeżywając fabułę z dużym zaciekawieniem. Wyjazd sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji 😁