• Co się dzieje z odpadami po segregacji?

W środę 20 grudnia klasę 2 odwiedziła Katarzyna Gagat, reprezentująca Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjne COM-D z Jawora. Przeprowadziła prelekcję na temat segregacji odpadów oraz tego, co dzieje się z nimi później.

Dzieci przećwiczyły w praktyczny sposób wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników. Dowiedziały się, gdzie w swoim regionie zawieźć odpady gabarytowe, elektrośmieci lub przeterminowane leki. Zobaczyły na zdjęciach, jak wygląda zakład segregacji śmieci od środka. Przez jakie etapy przechodzą odpady oraz kto się tym zajmuje. Poznały, jak zrobić kompostownik we własnym ogródku i jak wygląda produkcja kompostu w dużym zakładzie.

Chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych oraz aktywnie udzielały odpowiedzi.

Amelia Tyszczenko

• Mali kucharze przygotowują się do świąt

• Dalej rozwijamy nasze talenty.tym razem podczas pieczenia pierniczków świątecznych. Nie dość było ugniatania ciasta,jego wałkowania, wycinania pierniczków, to na koniec trzeba było wykazać się zdolnościami malarsko-dekoracyjnymi:)

• Warsztaty z rękodzieła dla uczniów klas 1-3

• Rączki mam – czyli szkolne warsztaty z rękodzieła dla uczniów z klas 1-3.

Warsztaty rękodzieło to inicjatywa mająca na celu pokazanie, że twórczość to nie tylko kartka, farby i kredki. Poprzez warsztaty rękodzielnicze chcemy pokazać dzieciom, co można wyczarować z papieru, na czym polega decoupage. Drewno również nadaje się do pracy, a szyć każdy może. Wszystko to będzie się działo po to, aby zachęcić dzieciaki do kreatywnego, nieszablonowego działania. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie będą mieli okazję nauczyć się technik twórczych, które będą mogły wykorzystać w przyszłości w codziennym życiu.

• Projekt Małego kucharza, czyli Kuchcikowo

• Od tego roku szkolnego ruszyliśmy z projektem „Małego Kucharza”. Podczas zajęć uczniowie będą mogli poznać tajniki gotowania, smażenia, pieczenia. Gotowanie to bardzo fajna zabawa, która uczy współpracy, rozwija kreatywne myślenie.  Nasze zajęcia uczą każde dziecko również samodzielności. Zapewniają świetną zabawę z gotowaniem i wiedzę, która zostanie w naszych dzieciach na całe życie.

Pierwsze działanie to jabłecznik na kruchym cieście z okazji Dnia Chłopaka:)

• W świątecznym nastroju

W ramach świątecznych przygotowań uczniowie klasy III wykonali wiele ciekawych dekoracji wprowadzających w świąteczny nastrój. Uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przez bibliotekę publiczną w Trzebieniu. W trakcie tych zajęć stworzyli piękne świąteczne ozdoby.

Uczniowie postanowili także w szkole przygotować choinkowe dekoracje. Upiekli pierniczki, a następnie udekorowali je i zawiesili na choince. Z masy porcelanowej wykonali zawieszki, które również znalazły swoje miejsce na szkolnej choince. Teraz z niecierpliwością oczekują nadejścia świąt 😊

• Z wizytą w rzymskim Koloseum

• Klasa 5 zabrała nas na wycieczkę do rzymskiego Koloseum. W ramach projektu "Cywilizacja starożytnego Rzymu" klasa 5 przygotowała model rzymskiego Koloseum. W ramach projketu, uczniowie mogli odbyć wirtualną podróż do rzymskiego Koloseum, zobaczyć walki Gladiatorów a na koniec przygotować referat oraz model na temat Starozytnego Rzymu. "Ave Cesar!"

• Podziękowania dla firmy VITBIS

• Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie Vitbis ze Złotoryi za podarowanie naszej szkole przepięknych bombek, które ozdobiły choinki na szkolnych korytarzach.

• Mikołaj w szkole

• Ponieważ nasi uczniowie byli bardzo grzeczni w tym roku św. Mikołaj zajechał do nas z całą masą prezentów.

Każdy uczeń oraz pracownik szkoły został obdarowany pięknymi prezentami a cała społecznośc szkolna odspiewała świateczne piosenki.