• Szkolny Konkurs Recytatorki w naszej szkole

Konkurs recytatorski to dla słuchaczy spotkanie z pięknym słowem, siłą przekazu, a dla występujących na scenie okazja, aby zaprezentować swój talent, podzielić się tym, co w duszy gra…

Do rywalizacji przystąpiło 19 uczestników z klas II-VII .

Uczniowie z przejęciem i wielkim zaangażowaniem recytowali zwrotki znanych i mniej znanych  wierszy. Można było usłyszeć m.in. utwory Ludwika Jerzego Kerna, Doroty Gellner, Wisławy Szymborskiej, Wandy Chotomskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego , Jana Brzechwy.

Konkursy mają to do siebie, że trzeba wyłonić zwycięzcę. Trudnego zadania podjęła się komisja, w której zasiadły panie: Beata Domerecka, Jolanta Jung i Amelia Tyszczenko.

Uczestnicy oczarowali jury świeżością interpretacji, temperamentem i znakomitą pamięcią.

Werdyktem komisji w kategorii młodszych dzieci I miejsce przyznano Idze Kaczanowskiej z kl. III , która recytowała wiersz pt. „Niedźwiadek”.

II miejsce zajął Olaf Antos- uczeń kl. III ,który zaprezentował utwór pt.,,Niespodzianka’’. III miejsce zdobyła Zuzanna Szafran, która przedstawiła tekst Joanny Papuzińskiej pt.,,Ja”. Ponadto przyznano wyróżnienie dla  Marceliny Flis-uczennicy kl. II.

Kategoria starszych uczniów:

I miejsce-  Martyna Śliczna kl.VI.  M.Nawrocka  ,, Obietnice taty’’.

II miejsce – Natan Michułka kl.IV  Ludwik Kern ,, Co się dzieje w psie?’’

III miejsce- Nicola Rusin kl. IV  Łukasz Dębski ,, Mucha w szklance wody’’.

Wyróżnienie przyznano Agacie Malinowskiej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersz Elizy Sarnackiej ,, Pokłóciły się raz buyt

Wszyscy uczestnicy otrzymali  słodkie upominki, a zwycięzcy-  dyplomy i nagrody książkowe.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu, ich opiekunom oraz rodzicom za pracę włożoną w przygotowanie dzieci do występów, szanownej komisji za niełatwe decyzje, a także Radzie Rodziców  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu za pomoc finansową przy organizacji konkursu.

• Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa

10 stycznia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mogli na własne oczy się przekonać jak nowi bohaterowie akademii pana Kleksa poradzili  sobie z wieloma wyzwaniami. Musieli zmierzyć się ze straszną i okrutną armią Wilkusów.  Ada Niezgódka-główna bohaterka- pokonała swój strach i z pomocą przyjaciół zwyciężyła zło.

Nowa "Akademia pana Kleksa" to przede wszystkim opowieść o empatii i dziecięcych marzeniach, a  pan Kleks uczy najmłodszych, że tak naprawdę wszystko w życiu jest możliwe - wystarczy wymienić słowo "ale" i zastąpić je "więc".

Wszyscy przyznali, że mocną stroną filmu były efekty specjalne oraz muzyka. Stare wersje piosenek w nowej odsłonie po prostu wbijały w fotel.

Wszyscy czekamy na kolejną część historii pana Kleksa.

• Jasełka Bożonarodzeniowe w Domu Ludowym

• Uczniowie naszej szkoły jeszcze raz przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe, tym razem występ odbył się w Domu Ludowym w Trzebieniu. Artyści swój występ zadedykowali społeczności lokalnej. Z wielką radością zaprezentowali swoje zdolności aktorskie oraz wokalne.  Przybyło wielu wspaniałych gości, swoją obecnością zaszczycili nas pracownicy gminy, sołtysi, koło gospodyń, rodzice, dziadkowie, przyjaciele. Wszyscy w miłej atmosferze i nastrojowym klimacie obejrzeli jasełka. Po przedstawieniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Padło wiele miłych słów oraz życzeń. Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas.

• Szkolne Koło Wolontariatu - akcja dla zwierzaka

• Moi Drodzy tym razem Wolontariusze z naszej szkoły organizuja zbiórkę dla małych zwierząt ze schroniska w Dłużynie Górnym. Jako pełni empatii ludzie doskonale zdajemy sobie sprawę, że w tym przypadku poszkodowany nie może sam poprosić o pomoc i to wyłącznie dzięki naszym działaniom możemy poprawić jego komfort i wygodę życia. Dlatego liczymy na Wasze dobre serca i zrozumienie.

Akcja będzie trwała od 5 do 11 stycznia. Potrzebne rzeczy proszę przynosić do pani Oli lub obok sekretariatu, gdzie będzie umieszczony kosz. Z serca dziękuję.

P. Ola i Wolontariuszki: Zosia, Karolinka i Wiktoria:)

• Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję "Kartka dla Seniora"

• Pod przewodnictwem Wolontariuszek z klasy ósmej Zosi, Karoliny i Weroniki zakończyliśmy szkolną akcję "Kartka dla Seniora", w której zobowiązaliśmy się wykonać 49 kartek świątecznych dla mieszkańców bolesławieckiego Domu Pomocy Społecznej. Działania rozpoczęły się dwunastego grudnia, a zakończyły dziewiętnastego grudnia tuż przed świętami. Do pomocy mógł się włączyć każdy i odzew był wyśmienity. Udział w akcji mieli uczniowie z każdej klasy od pierwszej do ósmej.

Nasze kartki ze względu na chorobę mieszkańców DPS-u dostarczyła pani, która tam pracuje. W ostatni Dzień nauki przed przerwą świąteczną otrzymaliśmy podziękowanie i życzenia od mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu.

Wolontariusze wraz z panią Olą serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i okazali serce komuś kto o nic nie prosił. Ufamy, że inne akcje też będą miały pozytywny odzew:)