Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki daje nam wiele możliwości

Jak wiele innych szkół także i my przystąpiliśmy do projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu projektowi nasza szkoła rozszerzy zakres oddziaływania na uczniów. Mamy nadzieję na stworzenie wartościowych pracowni, dzięki którym rozwijać będziemy pasje naszych uczniów.

W ramch zakupów projektowych kupiliśmy miedzy innymi roboty edukacyjne, które juz służa naszym uczniom podczas zajęć informatycznych. Wykorzystujmy roboty podczas zajęć z proramowania. Zajęcia te wzbudzają wśród dzieci ogromny entuzjazd oraz zainteresowanie.

Także na innych zajęciach korzystamy aktywnie ze sprzetu zakupionego w ramch projektu. W ramach projektu interdysplinarnego klasy 5 tworzymy średniowieczne miasto i wieś z wykorzystaniem modeli 3D wydrukowanym w drukarce. Uczniowe samim dokonali wybrou modeli a nastepnie brali aktywny udział w samym procesie drukowania.

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka, które odbyło się 20 stycznia 2023 roku w grupie 5,6 latków. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.

Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce grupa starszaków przygotowała dziadkom najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, tańcem i piosenką. Dziadkowie  mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. A na koniec dzieci zaśpiewały głośne „Sto lat”, które wzruszało gości.

Na koniec uroczystości wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń.

Elżbieta Gniado

• Powiatowy Konkurs Wokalno-Recytatorski - etap szkolny

• Etap szkolny Powiatowego Konkursu Wokalno - Recytatorskiego Dla Przedszkolu i Klas I-III ”Poeci - Dzieciom

Wystąpili Jakub, Iga, Emil W., Maria, Natan, Sabina, Nicola, Olaf, Emil K., Nadia