• Archiwum

          • Rok szkolny 2014/15

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

             

             

            Szkoła Współpracy

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła Współpracy”. Celem ogólnym tego projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce dzięki opracowaniu, upowszechnieniu i wdrożeniu modelowych rozwiązań. Do udziału w projekcie zostały wybrane łącznie 1034 szkoły i przedszkola z całej Polski, które pomyślnie przeszły procedurę rekrutacyjną, podpisały porozumienie i zadeklarowały gotowość wzmacniania współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Ścieżka_sensoryczna_uczniowie_i_rodzice.ppsx

             

            POMAGAMY ZWIERZĘTOM

            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebieniu przeprowadził szereg działań mających na celu wspomaganie schroniska dla zwierząt w Dłużynie Górnej. Akcją kierował SU wraz z opiekunami. Uczniowie jak co roku przynosiłi kaszę makaron i suchą karmę. Zebrano 3 pełne worki jedzenia. Klasa 6 zorganizowała zbiórke pieniędzy na rzecz zwierząt, zebrano ponad 700 zł. Odbył sie też konkurs plastyczny pt. "Mój czworonozny przyjaciel" dla klas 1-3, a dla klas 4-6 fotograficzny. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, które zostały nagrodzone nagrodami i dyplomami ufondowanymi przez Radę Rodziców. W dniu 5 maja prezes schroniska p.Mieczysław Kula odwiedził naszą szkołę. i wygłosił pogadankę na temat prawidłowego żywienia zwierząt. Na koniec spotkania p. Mieczysław wpisał sie do szkolnej kroniki. Przedstawiciele SU wręczyli mu zebraną karmę dla zwierząt, którą z radością przyjął i wyraził chęć dalszej wspólpracy z naszą szkołą.

            WIĘCEJ »

            Projekt w języku niemieckim

            W marcu uczniowie klasy szóstej gościli po raz kolejny w Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu w ramach projektu„Deutsch fϋr die Grundschule”.Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące mody: „Rund um die Mode”- Wokół mody. Wspólnie z gimnazjalistami uczniowie z Trzebienia, Dąbrowy, Bożejowic, Żeliszowa i Bolesławca przygotowywali show pt. „Top Model”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Chętnie brali udział w konkursach i zabawach językowych, poszerzając w ten sposób swoje umiejętności i kompetencje językowe. Uczniowie mieli też możliwość zapoznania się z nową szkołą i nawiązywania kontaktów ze starszymi koleżankami i kolegami. Bogatsi o nowe doświadczenia, pełni motywacji do pracy nad językiem niemieckim, z niecierpliwością czekają na ostatnie majowe spotkanie w gimnazjum wieńczące działania projektowe. Więcej informacji na temat projektu w zakładce PROJEKTY.

                                                                                                                                                   Jolanta Jung 

            WIĘCEJ »

            KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ

            WIELKANOCNE OZDOBY

            PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            Wycieczka klasy VI

            Uczniowie klasy VI ZSP Trzebień uczestniczyli w dwudniowej(23.02.-24.02.2015) wycieczce do Przemkowa. Przemków to niewielka miejscowość znajdująca się na terenie Wrzosowej Krainy, jednego z najpiękniejszych i najczystszych ekologicznie zakątków Dolnego Śląska. Okoliczne lasy są prawdziwym królestwem sosny, grzybów i jagód. To raj dla miłośników przyrody i młodych turystów. Dzieci spędziły dwa dni w Domu Wczasów Dziecięcych. Jest to placówka oświatowa, zapewniająca dzieciom opiekę i wychowanie. Oferuje wspaniałe zajęcia z zakresu turystyki, ekologii, historii i przyrody. Właśnie z takich zajęć korzystali uczniowie klasy VI. Na początek bardzo ciekawie prowadząca zajęcia miejscowa tkaczka pani Leokadia Adamowicz zapoznała dzieci z historią tkactwa. Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie przystąpili do tkania. Każdy z nich utkał dla siebie zakładkę do książki. To nie był koniec atrakcji w pierwszym dniu. Po przerwie poobiedniej dzieci udały się na pieszą wycieczkę ścieżką historyczno-przyrodniczą Przemkowa. Wieczorem miały ognisko z pieczeniem kiełbasek, a po kolacji zabawy integrujące pełne śmiechu i radości. W drugim dniu dzieci oprócz gier i zabaw sportowych uczestniczyły w zajęciach na edukacyjnej ścieżce przyrodniczej. Wszystkim uczniom wycieczka bardzo się podobała i chętnie zostałyby jeszcze dłużej. Miejsce jest godne polecenia, piękne przyrodnicze tereny, wspaniała kadra, wiele atrakcji dla dzieci.

            Ewa Parzygnat

            WIĘCEJ »

            Jasełka szkolne

            19.12.14r.

            Sala Ludowa "Jarzębina"

            WIĘCEJ »

            Ogólnopolski Dzień

            Praw Dziecka

            20.11.2014r.

            WIĘCEJ »

             

            MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

            Dnia 20.12.2014 r. w naszej szkole odbył sięMikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Zawody zorganizowane zostały przez Bolesławieckie Towarzystwo Piłki Siatkowej, którego trenerzy prowadzą w naszej szkole zajęcia z siatkówki. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z Trzebienia oraz drużyna z Brzeźnika. Cała rywalizacja przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały medale, a trzy pierwsze miejsca puchary. Celem zawodów była popularyzacja gry w piłkę siatkową oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

            WIĘCEJ »

            Zasady bezpieczeństwa na drodze

            Warsztaty profilaktyczne BEZPIECZNIE NA DRODZE odbyły się 28.11.2014r.

            WIĘCEJ »

            KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

            10 grudnia 2014 r. klasa V zorganizowała kiermasz świątecznych ozdób, bombek i stroików.  Do akcji przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej. Na zajęciach własnoręcznie ozdabialiśmy różne przedmioty (np. butelki i słoiczki), w domach robiliśmy stroiki, bombki i inne ozdoby. Nie obyło się bez pomocy dorosłych, którym serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że dzięki naszemu zaangażowaniu i zainteresowaniu szanownych klientów, czyli rodziców i nauczycieli naszej szkoły, udało się nam zebrać środki na dodatkową wycieczkę.  Przy okazji mogliśmy spróbować swych sił w roli sprzedawców.  

                                                                                                                             Uczniowie klasy V z wychowawcą

            Mistrz Sportu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieniu

             

            „Jeśli kochasz, to co robisz nic nie może Cię powstrzymać” Pod takim hasłem w dniu 13 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieniu odbyły się zajęcia sportowe dla uczniów klasy I w ramach programu Mały Mistrz.  Zajęcia odbyły się na zaproszenie Pani Beaty Sasak – dyrektora ZSP w Trzebieniu, zostały zaś zorganizowane na terenie placówki przez SZS z siedzibą we Wrocławiu przy współudziale Centrum Odkrywania Talentów, z którym szkoła od kilku lat współpracuje oraz przez nauczycielki ZSP w Trzebieniu – Panią Bożenę Luszkę oraz Panią Ewę Parzygnat. Miłą niespodzianką dla małych sportowców był fakt, iż zajęcia sportowe poprowadził Pan Dariusz Sztylka – były piłkarz Klubu „Śląsk-Wrocław”. Jako kapitan tej drużyny w sezonie 2010/2011  zdobył wicemistrzostwo Polski w piłce nożnej oraz w sezonie 2011/2012 mistrzostwo Polski. W prowadzeniu zajęć skutecznie pomagał Pan Wojciech Pawłowski.Szkoła z uporem i konsekwencją realizuje swoje założenia promowania idei aktywności fizycznej, zdrowego współzawodnictwa, zaszczepiania wśród dzieci w odpowiedzi na wszechobecny we współczesnym świecie konsumpcjonizm – wartości ponadczasowych jakimi są  koleżeństwo, przyjaźń, mądrość, szlachetność.Wszystkie dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie ćwiczeń pan Dariusz wręczył dzieciom zdjęcia z autografem. Cieszymy się, że nie było to ostatnie spotkanie z mistrzem.

            WIĘCEJ »

            Dyskoteka andrzejkowa

            WIĘCEJ »

            Dzień Misia

            WIĘCEJ »

            Jesienne drzewa

            WIĘCEJ »

            Apel z okazji

            ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

            WIĘCEJ »

            Lepienie w glinie

            7.11.14r.

            WIĘCEJ »

            Żywa lekcja historii

            31.10.14r.

            WIĘCEJ »

            SPOTKANIE Z TEATREM

            10 października uczniowie klas IV, V i VI mieli okazję obejrzeć w kinie „Forum” w Bolesławcu ciekawy spektakl teatralny. Przedstawienie zatytułowane „W pustyni i w sieci” poruszało problem uzależnienia dzieci i młodzieży od gier komputerowych. Główny bohater Rafał musi dokonać wyboru, co jest ważniejsze w jego życiu: gry komputerowe czy zdrowie i wyniki w nauce jego siostry Uli. Komputer rzuca mu wyzwanie i chłopiec niespodziewanie staje się uczestnikiem gry, w której stawką jest zdrowie jego siostry. W rozwiązaniu zadań pomaga mu wiedza z książek, które niedawno musiał przeczytać siostrze. Rafał odkrywa na nowo wartość literatury. Spektakl bardzo się uczniom podobał, zwłaszcza kostium komputerowego stwora i przygody bohatera w trakcie gry.

            PROJEKT POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA - UMIEM PŁYWAĆ

             

            Dzieci z III klasy naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Umiem pływać”. Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Zajęcia odbywają się na basenie ORKA w Bolesławcu.

            Klasa I bawi się i zalicza testy z "Małego Mistrza"

             

            Klasa I, która w tym roku szkolnym będzie zdobywała tytuł Małego Mistrza przystąpiła do zaliczania testów sprawnościowych. Wszystkie dzieci bardzo się starają i chcą jak najlepiej wypaść. Za nimi jest już najtrudniejsze zadanie – marszobieg na dystansie 600 m, który pokonali wyśmienicie. Teraz pierwszaczki zaliczają ćwiczenie na drążku i bieg 10×5m. W międzyczasie ćwiczą na sprzęcie, który otrzymaliśmy od Małego Mistrza. Życzymy powodzenia.

            NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU

            POLSKI SPORT 2024

            W ubiegłym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało  naszej szkole i przedszkolu  certyfikat Szkoły i Przedszkola w Ruchu. W ramach akcji zostało przeprowadzonych szereg działań  i imprez związanych z promocją zdrowego i aktywnego stylu życia. W tym roku chcemy nadal kontynuować działania związane z aktywnością fizyczną i promocją naszej szkoły. W związku z czym przystąpiliśmy do programuNarodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. NPRS  to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem staje się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże i inne przeszkody. Zawody on-line to zwieńczenie dzieła pod koniec roku szkolnego i możliwość zdobycia nagród przez dzieci, nauczycieli i szkoły.  Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej. Wystarczy  regularne zapisywanie w wyznaczonym miejscu portalu wyników (np. skok w dal, skok wzwyż, biegi), wybranych najzdolniejszych uczniów. To one są właśnie tą informacją, która pozwoli uformować przyszłą elitę polskiego sportu. Baza wyników udostępniana jest czterem związkom sportowym, patronom sportu, poważnym sponsorom i tym, od których zależą sukcesy młodych zawodników oraz szkolne kariery ich nauczycieli.

            NIE ZAPOMNIELIŚMY O SPRAWNYM DOLNOŚLĄZACZKU

            W tym roku szkolnym uczniowie klasy II i III kontynuują program Sprawny Dolnoślązaczek, który zapoczątkowaliśmy dwa lata temu. Dzieci zdobyły już pierwszą sprawność – Rowerzysty. Podczas pokonywania rowerowego toru przeszkód wszystkie bardzo się starały i otrzymały duże brawa od kolegów i koleżanek za bezbłędną jazdę. Jednocześnie klasa III jest w trakcie zdobywania sprawności – Pływaka, uczestnicząc w zajęciach pływania na basenie Orka w Bolesławcu w ramach projektu Umim pływać.

            Pamięć o Polskim Państwie Podziemnym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Trzebieniu

             

            Wrzesień był miesiącem, w którym uczczono kilka ważnych dla Polaków rocznic. Jedną z nich było powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. W nocy z 26 na 27 września 1939 roku powołano do życia organizację o nazwie Służba Zwycięstwu Polski, przekształconą w Związek Walki Zbrojnej, a następnie – w 1942 roku – w Armię Krajową, największą konspiracyjną organizację zbrojną. Do walki z okupantami stanęli nie tylko mężczyźni z bronią w ręku, walczyły także kobiety, które były kurierkami czy sanitariuszkami, oraz dzieci, które cechowały się niezwykłą odwagą i często podejmowały się niezwykle ryzykownych zadań. Opowieści o tym, w jaki sposób ci najmłodsi żołnierze walczyli o wolną Polskę, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzebieniu mogli wysłuchać podczas okolicznościowych lekcji, przeprowadzonych przez nauczycielkę historii – panią Renatę Jankowską. Poznali również symbole Polski Walczącej i formy oporu, jakie wówczas stosowano.Zorganizowano także spotkanie z panem Grzegorzem Jankowskim, nauczycielem historii i wychowania fizycznego w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu, który jest założycielem i opiekunem Koła Historycznego Miłośników Jazdy Polskiej im. 6. Pułku Ułanów Kaniowskich. Przedstawił on cele i zasady funkcjonowania Państwa Podziemnego, powody jego powstania. Podkreślił przy tym, jak ważne było wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotycznym w okresie Drugiej Rzeczpospolitej. Bez tego ci młodzi ludzie nie potrafiliby poświęcić swego życia w walce. Spotkanie zakończyło się refleksją nad losem wybranych „cichociemnych” oraz żołnierzy niezłomnych. Uczniów najbardziej poruszył los Danuty Siedzikówny (pseudonim „Inka”), zamordowanej w wieku 18 lat przez komunistów w gdańskim więzieniu.To była ważna lekcja historii, nie może bowiem zaginąć pamięć o tych ludziach, którym dziś zawdzięczamy życie w wolnym kraju. Gdyby nie ich odwaga i poświęcenie, dzieje naszego narodu zapewne potoczyłyby się inaczej. Cześć i chwała bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego!

            Renata Jankowska

            Dzień Nauczyciela

            Święto Komisji

            Edukacji Narodowej

            WIĘCEJ »

            Pasowanie

            Pasowanie pierwszoklasistów

            24.10.14r.

            WIĘCEJ »

            Próbny alarm

            Ewakuacja szkoły

            27.10.14r.

            WIĘCEJ »

            Koncert muzyczny

            W koncercie wystapili muzycy

            FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ w Jeleniej Górze

             

            WIĘCEJ »

            Bajkowy świat

            Zajęcia zostały przeprowadzone

            w Domu Ludowym "Jarzębina"

            WIĘCEJ »

            Dyskoteka

            Zabawa odbyła się z okazji

            Dnia Chłopaka

            WIĘCEJ »

            NARODOWE CZYTANIE W TRZEBIENIU

             

            Dnia 05.09.2014r. odbyła się w naszej szkole akcja Narodowe Czytanie. To już trzecia edycja tej czytelniczej imprezy, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku wielu Polaków przypomniało sobie dzieje bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza. W naszej szkole uczniowie klas IV-VI mieli również znakomitą okazję, by usłyszeć próbkę kunsztu pisarskiego H. Sienkiewicza i poznać sylwetki głównych bohaterów Pana Wołodyjowskiego. W klasach I-III i w „zerówce” dzieci słuchały polskich legend.

            Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście. Dla młodszych dzieci czytały dwie mamy: p. Karolina Nenkin i p. Ewelina Bachusz oraz ks. Proboszcz Zbigniew Karaban. Dzieci z zaciekawieniem słuchały  legend, a następnie brały udział w quizie dotyczącym opowieści i otrzymywały słodkie nagrody za aktywność.

            Starsza grupa wysłuchała specjalnie dobranych fragmentów Pana Wołodyjowskiego. Dla uczniów klas IV-VI  barwnie i pięknie czytali: p. Urszula Wieczysta, ks. Proboszcz oraz p. Krzysztof Zięcik. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie i krótkiej rozmowie nt.Trylogii.

            Mamy nadzieję, że wspólne czytanie zachęci dzieci i młodzież do częstego sięgania po rozmaite książki.

                                                                                                                               Tatiana Dudak-Łyda

            WIĘCEJ »

            MAŁY MISTRZ W NASZEJ SZKOLE

             

            W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”. Program „Mały Mistrz” jest projektem rządowym. Skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak. Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. Życzymy powodzenia w zdobywaniu tytułu Małego Mistrza klasie I.

            ROK SZKOLNY 2014/15

            I JUŻ W SZKOLE

             

            Wakacje minęły, uśmiechnięci uczniowie powrócili do szkoły, aby powitać swoich nauczycieli oraz kolegów i rozpocząć nowy rok szkolny. Najbardziej przejęci byli pierwszoklasiści, którzy witali swoją nową panią. W czasie krótkiego apelu zebrani wysłuchali refleksji historycznej związanej z wydarzeniami sprzed 75 lat, następnie uczcili minutą ciszy poległych w czasie II wojny światowej. Miłym akcentem uroczystości była nagroda dla Lenki Boć, która wybrała nazwę dla Domu Ludowego w Trzebieniu – „Jarzębina”.