• Projekt niemieckojęzyczny 2015/16

• PROJEKT „DEUTSCH FÜR DIE GRUNDSCHULE”

W poniedziałek 7 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły gościli w zaprzyjaźnionym Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir, uczestnicząc w  II edycji projektu „Deutsch für die Grundschule”, adresowanego do uczniów klas szóstych szkół podstawowych. W nastroju świątecznym, w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie realizowali zadania dotyczące Świąt Bożego Narodzenia oraz wiadomości i orientacji w terenie. Na początku uczestnicy projektu zaśpiewali kolędy w języku niemieckim. Następnie bawili się w szukanie skarbów – pod kierunkiem gimnazjalistów musieli dotrzeć do miejsca określonego w instrukcji napisanej w języku niemieckim. Wszyscy poradzili sobie znakomicie z tym zadaniem. Kolejnym zadaniem było wspólne wykonanie choinki, ozdób świątecznych i udekorowanie drzewka oraz zaprezentowanie w języku niemieckim efektów swojej pracy. Dzięki współpracy wszystkich uczestników powstały piękne choinki. Na zakończenie przybył Św. Mikołaj z workiem prezentów. Chętni uczniowie odpowiadali na pytania Mikołaja w języku niemieckim, za co otrzymywali prezent. Po całym dniu zmagań wszyscy uczniowie wracali do swoich szkół z uśmiechem na twarzy, a niektórzy pytali już o termin następnego spotkania.

Jolanta Jung